Съдържание

• Златни медали
  • Сребърен и бронзов
  • Допинг скандал
  • Руският национален отбор в Рио де Жанейро зае четвърто място в чест.Спортистите бяха изложени сто процента, за да доведат страната до пет лидери.И те успяха.Колко медала спечели Русия в Рио?На XXII Олимпийските игри руските спортисти получиха 56 медала в двадесет спорта.Конкурсът приключи на 21 август и сега е време да се анализират резултатите от представленията.

Златни медали

В ковчега на спортисти от Русия19 златни медала .В първия ден на Олимпийските игри руският джудай Беслан Мудранов донесе първия златен медал у нас, а четири дни по-късно друг съдия Хасан Халмурзаев имаше блестящ бой.

На 8 август руският саботьор Ян Егорян добави още една златна награда за националния отбор.Два дни по-късно Инна Деригалова спечели силната победа в състезанията по фехтовка.

Нашите фехтувачи бяха толкова вдъхновени от тези победи, че след 4 дни националният екип по фехтовка взе злато в отборния турнир.Те спечелиха французите с разлика от 4 точки.

13 и 14 август станаха плодотворни за нашия екип.Тези дни Русия спечели злато в състезания по гимнастика, Алия Мустафина уверено направи всички предмети на баровете.А отборът на ескадрилата спечели националния отбор с резултат 45:30.Руските тенисисти Олена Веснина и Екатерина Макарова спечелиха швейцарски трофей.14 август Роман Власов взе наградата в гръко-римската борба, а на следващия ден почетенНаградите бяха връчени на Тисна Чакветадзе и на боксьора Евгений Тишченко.

Наталия Ищенко и Светлана Ромашина, синхронисти, станаха четирикратни олимпийски шампиони.Три дни по-късно националният отбор по синхронно плуване зае първото място.

20 август може безопасно да се нарече златоносен ден за Русия.В деня преди затварянето на игрите нашият екип получи пет златни награди.Те бяха донесени от екип от художествена гимнастика, както и бойци Абдулрашид Садулаев и Саман Рамонов.И в ръцете на Александър Лесун се оказа злато за участие в петобой.

Сребро и бронз

Нашите спортисти спечелиха18 сребърни и 19 бронзови награди .

Най-запомнящото се изпълнение, завършило с връчването на бронза, бе участието в ветроходната раса на 19-годишната руска жена Стефани Елфутина.

Друг млад участник в играта, Виталина Бацарашкина от Омск, също си спомни публиката.Тя, както и Стефания, е само на 19 години.Тя зае второ място в пневматичното състезание от 10 метра.Виталина е опитен спортист с дълъг списък от награди.Тя е четирикратна шампионка на Руската федерация, както и европейски шампион по стрелба.

Допинг скандал

Поради скандала, свързан с историята на допинга, някои руски спортисти бяха изключени от участие в състезания.Тази ситуация се отрази на резултатите на нашия отбор, който лесно може да заеме първо или второ място.

Тези олимпийски игри не бяха лесни за Русия.Въпреки това министърът на спортаВиталий Мутко заяви, че представителите на Руската федерация са преминали брилянтно през всички тестове, показвайки тяхната сила и закоравял характер. Според него всички победители трябва да получат награди от държавата.

В миналите игри, които се проведоха в столицата на Великобритания, страната ни също зае четвърто място. Вярно е, че по това време не е имало конфликти на допинг, а спортистите са спечелили много повече медали. Те взеха 81 награди за Русия. През 2008 г. в Пекинските игри, нашият екип получи 90 награди. След завършването на олимпиадата в Рио, спокойно може да се каже, че нашите смели спортисти не се страхуват от трудности.